Parujące reflektory w nowym aucie

Parujące reflektory w nowym aucie są częstym problemem dla kierowców.

Światła wydają się zaparowywać po umyciu samochodu lub w czasie deszczu, a próby ich usunięcia mogą być frustrujące.

Rozwiązywanie problemów z zamglonymi reflektorami

Zamglone reflektory w nowym samochodzie są zwykle spowodowane brudem, wodą i zanieczyszczeniami zbierającymi się na soczewkach reflektorów. Trudno to dostrzec, ale na soczewkach reflektorów zwykle gromadzi się warstwa brudu. To dlatego są one zamglone i trudno przez nie dostrzec.

Aby rozwiązać ten problem, regularnie czyść soczewki reflektorów za pomocą alkoholu. Będziesz potrzebował butelki z wodą i jedną czwartą szklanki alkoholu w sprayu. Rozpyl roztwór na ręcznik z mikrofibry i delikatnie wytrzyj soczewkę, aż będzie całkowicie czysta. Uważaj, aby nie używać zbyt dużo alkoholu, bo możesz skończyć ze smugami na soczewkach!

Jeśli okaże się, że Twoje nowe reflektory są już zamglone, jest kilka rzeczy, których możesz spróbować, aby rozwiązać ten problem. Po pierwsze, sprawdź swoją gwarancję. Jeśli nie zapłaciłeś za rozszerzoną gwarancję, będziesz musiał zgłosić problem zaparowania do producenta lub dealera.

Jeśli jesteś objęty gwarancją, zadzwoń do działu obsługi klienta i wyjaśnij problem zamglonych reflektorów. W większości przypadków firma wymieni je za darmo lub dokonają drobnej naprawy za niewielką opłatą.

Dowiedziałem się, że problem jest spowodowany przez wodę deszczową dostającą się do zespołu świateł, który następnie nie jest w stanie prawidłowo wyschnąć z powodu stałej wilgoci w powietrzu.

  1.  Regularnie czyść światła.
  2.  Często woskuj samochód.
  3. Nie myj samochodu w miejscach o dużej wilgotności lub w czasie deszczu
  4. Stosuj powłokę przeciwmgielną na reflektorach.

Możesz kupić nowe reflektory samodzielnie (jeśli to możliwe). Ponieważ jest to prawdopodobnie kosztowna naprawa, najlepiej jest najpierw rozpocząć dochodzenie w domu, zanim udasz się do dealera.

Istnieją dwie główne przyczyny powstawania mgły:

Różnice temperatur/wilgotności: Powietrze zewnętrzne jest chłodniejsze niż powietrze wewnętrzne. W takiej sytuacji wilgoć zawarta w powietrzu skrapla się na najzimniejszej powierzchni, jaką może znaleźć (wnętrze reflektora). Efekt ten jest najbardziej widoczny w miesiącach zimowych oraz podczas parkowania w nieogrzewanym garażu.

Dziury w soczewce reflektora: Otwór w soczewce reflektora pozwala wilgoci przedostać się do obudowy reflektora. Jeśli doświadczasz zaparowania, sprawdź, czy nie ma w nich dziur. W przypadku ich znalezienia należy niezwłocznie oddać samochód do renomowanego warsztatu, aby mógł on ponownie uszczelnić lub wymienić reflektory. Niewłaściwe uszczelnienie po wymianie żarówki.

Utrzymuj swoje reflektory w czystości, a będziesz widział lepiej. Jest to szczególnie ważne podczas jazdy w warunkach mglistych lub w nocy.

Próba jazdy z zaparowanymi reflektorami jest prawie niemożliwa. Światła jeszcze bardziej utrudnią Ci widzenie tego, co znajduje się przed Tobą i za Tobą, utrudniając ocenę prędkości innych pojazdów na drodze, co może prowadzić do poważnego wypadku.

Nagromadzenie folii lub brudu na reflektorach może nie tylko utrudnić Ci widoczność podczas jazdy, ale także oślepić innych kierowców, którzy również próbują zobaczyć drogę przed sobą. Zadbaj o to, aby Twoje światła były czyste, regularnie je czyszcząc.

Aby wyczyścić reflektory:

  1. Wyłącz wszystkie światła zanim zaczniesz je czyścić. Uchroni Cię to przed przypadkowym włączeniem ich podczas czyszczenia zewnętrznej części pokrywy reflektorów.
  2. Spryskaj każdy reflektor środkiem do czyszczenia szkła, aż się lekko spieni. Wytrzyj środek czyszczący za pomocą miękkiej szmatki, np. starego T-shirtu, lub ręczników papierowych. Nie pocieraj energicznie, ponieważ możesz pozostawić rysy na soczewce.
  3. Zmyj pozostałości środka do czyszczenia szkła świeżą wodą i miękką ściereczką. Wysusz dokładnie za pomocą innej miękkiej ściereczki.