Naprawa samochodu z własnego AC

Naprawa samochodu z własnego ubezpieczenia

Jeśli miałeś wypadek samochodowy i jesteś pewien, że druga strona jest odpowiedzialna za szkody, możesz złożyć roszczenie ubezpieczeniowe. Na przykład, jeśli miałeś wypadek i Twój samochód został uszkodzony do wartości 5000 dolarów i miałeś polisę ubezpieczeniową na taką kwotę. Jeśli druga strona była winna, będziesz w stanie uzyskać zwrot kosztów naprawy samochodu z własnej polisy ubezpieczeniowej.

Rzecz w tym, że nawet jeśli ponosili Państwo całkowitą winę za wypadek, istnieje szansa, że Państwa firma ubezpieczeniowa nadal pokryje koszty naprawy. Zależy to również od tego, jaki rodzaj pokrycia mają Państwo w swojej polisie ubezpieczeniowej. Na przykład, jeśli mają Państwo ubezpieczenie od kolizji, to tego typu roszczenie powinno być pokryte.

Jeśli chodzi o naprawę pojazdu z własnej polisy ubezpieczeniowej, najlepiej najpierw skontaktować się z ubezpieczycielem. Jeśli on to zatwierdzi, wtedy nadszedł czas, aby znaleźć dobry warsztat samochodowy w mieście, który ma dobre oferty i oferuje bezpłatne szacunki!

Dlaczego ta metoda jest tak interesująca?

Przede wszystkim dlatego, że nie kosztuje dużo pieniędzy. Możesz również zaoszczędzić trochę czasu, nie musząc czekać, ponieważ te firmy zazwyczaj oferują usługi tego samego dnia.

Nawet jeśli posiadasz własne ubezpieczenie samochodowe, możesz być w stanie zredukować koszty wypadku poprzez zajęcie się nim poprzez ubezpieczenie samochodu. Twoje własne ubezpieczenie pokryje koszty naprawy i rachunki medyczne, ale najprawdopodobniej po wyższych kosztach niż ubezpieczenie samochodu.

Jeśli wypadek zdarzył się z udziałem wynajętego pojazdu lub innego pojazdu, który nie posiada własnego ubezpieczenia, można skorzystać z własnej polisy ubezpieczeniowej w celu pokrycia kosztów naprawy, ale koszty leczenia najprawdopodobniej nie będą pokrywane z własnej kieszeni.

Dzwoniąc do ubezpieczyciela drugiego kierowcy i prowadząc negocjacje, można użyć groźby złożenia pozwu przeciwko drugiej stronie, aby uzyskać lepszą wycenę naprawy. Jeśli myślisz o podjęciu kroków prawnych przeciwko drugiej stronie, porozmawiaj najpierw ze swoim agentem, ponieważ może to spowodować unieważnienie Twojej własnej polisy.

Ubezpieczenie samochodu to dobra inwestycja, ale wiele osób nie wie, że może ono również pokryć poważne wydatki poniesione w razie wypadku.

Kompleksowe ubezpieczenie pokryje szkody takie jak naprawa samochodu, jednak nie pokrywa ono wszystkiego. Nawet jeśli posiadasz kompleksowe ubezpieczenie, niektóre szkody mogą nie zostać pokryte. Jeśli szukasz naprawy samochodu z własnego ubezpieczenia auto, oto co musisz wiedzieć o tym, co jest objęte ubezpieczeniem w razie wypadku.

Kompleksowe ubezpieczenie

Kompleksowe ubezpieczenie pokrywa straty, które nie są wynikiem kolizji, w tym szkody spowodowane warunkami atmosferycznymi i wandalizm. Ubezpieczenie kompleksowe pokryje wszystkie Twoje wydatki, jeśli spowodujesz wypadek, który doprowadzi do szkód spowodowanych przez:

  • pożaru lub powodzi (jeśli są one wynikiem wypadku)
  • Wandalizmu lub kradzieży (jeśli są skutkiem wypadku)
  • działania sił natury (jeśli są skutkiem wypadku).
  • Limity i udziały własne w pokryciu całościowym

Mimo, że ubezpieczenie całościowe obejmuje więcej niż tylko kolizje, limity pokrycia różnią się w zależności od rodzaju posiadanego pojazdu. Limity wahają się od 400 zł do 40000 zł i zależą od roku, marki i modelu samochodu. Ubezpieczenie Comprehensive zawiera również deductibles – kwoty, które muszą być zapłacone z własnej kieszeni przez ubezpieczonego.

Oto dwa powody, dla których naprawianie samochodu z własnego ubezpieczenia nie zawsze jest najlepszym pomysłem:

Jakość pracy: Jakość pracy ma większe znaczenie niż jej koszt, gdy masz do czynienia z własnym samochodem. Naprawa za 500 dolarów może zaoszczędzić kilka razy tyle na dalszych naprawach i wymianach, więc nawet jeśli będziesz musiał zapłacić pełną cenę za naprawę u dealera, to i tak może się opłacić naprawić samochód za pierwszym razem.

Renoma naprawy: Jeśli mechanik, który dokonał poprzednich napraw, ma reputację dobrego warsztatu, może warto zapłacić trochę więcej pieniędzy, aby utrzymać go jako swój warsztat.