Jaka jest cena przyciemnianych szyb w samochodzie?

Coraz więcej osób w Polsce ma samochód. Wszystko dlatego, iż jest to w dużej mierze jakaś wygoda i udogodnienie. Wszystko dlatego, iż nikt nie jest od nikogo zależny. Pojedzie gdzie chce i kiedy chce. Nawet po większe zakupy lepiej jechać samochodem. Zawsze to szybciej i wygodniej. Tylko nie wszyscy biorą pod uwagę to, że samochody są ja każdy inny sprzęt, nawet elektroniczny. Dość często się psują. Bardzo popularnym ostatnio trendem stało się przyciemnianie szyb. Jest to fajny zabieg przy samochodzie, gdyż nikt nas z zewnątrz nie widzi. Jest jednak wiele innych aspektów, które są związane właśnie z przyciemnionymi szybami. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić ile kosztuje przyciemnianie szyb w aucie. Osoby, które zamierzają wykonać sobie taką usługę z pewnością powinny zapoznać się z treścią artykułu. Być może komuś ta wiedza pomoże.

Car detailing. Jaka jest cena przyciemnianych szyb w samochodzie?

Na samym początku warto wspomnieć, iż samochody nie są wyposażone w takie szyby. Chyba, że ktoś chce nowe auto z salonu, więc na pewno może taką usługę mieć. Jednak dobrym rozwiązaniem jest to, iż w obecnych czasach można to zrobić w każdej chwili. Ale czy ktoś w ogóle zastanawiał się po co w ogóle ludzie decydują się na takie coś? Na pewno ma to pomóc w zwiększeniu komfortu codziennego użytkowania auta. Dodatkowo ogranicza nagrzewanie się wnętrza pojazdu.

Warto wspomnieć, iż seryjnie szyby samochodów zazwyczaj przyciemniane są metodą piecową. Chodzi tutaj o to, iż szkło metalizowane jest tlenkami tytanu. Jest to doskonała metoda. Głównie dlatego, iżta metoda gwarantuje przede wszystkim dość wysoką trwałość i skuteczność ochrony. Niestety, w większości modeli stopień przyciemnienia szyb jest relatywnie niewielki i wymaga dopłaty rzędu 500-2000 złotych – w zależności od segmentu. Dlatego też ludzie decydują się po prostu na przyciemnienie szyb we własnym zakresie. Wiadomo, że nie zrobią tego samodzielnie, gdyż to trzeba umieć zrobić. Użytkownicy zlecają wykonanie usługi specjalistycznym firmom. W takim przypadku przyciemnienie metodą piecową to wydatek 1500-2000 złotych. Jak widać ceny są dość wysokie i niestety nie każdego stań na wykonanie takiej usługi.Bardzo popularną alternatywą dla takiego rozwiązania jest nic innego jak oklejanie szyb folią. Jest to zdecydowanie o wiele tańszy sposób. To jaki będzie koszt zależy od jakości zastosowanej folii. Ceny zatem wahają się od 400 do 800 złotych. Jedna trzeba pamiętać, iż niższa cena oznacza folię gorszej jakości. Więc czasami lepiej wydać trochę więcej, a będziemy mieli pewność, że wszystko będzie działać tak jak należy.Słabsze jakościowo produkty po pewnym czasie bledną na słońcu i mogą oszpecać samochód.

Jakie zalety ma naklejanie folii na szyby samochodu? Otóż na pewno poprawia jego estetykę. Dodatkowo chronią wszystkich pasażerów przed działaniem promieniowania UV. Ponadto jest znacznie mniejsza szansa, że samochód zostanie okradziony, gdyż złodziej nie zobaczy co jest w środku. Znacznie wolniej samochód się nagrzewa. Folia chroni także przed wbijaniem się szkła w ciało w razie wypadku.Ważną kwestią jest także przepuszczalność światła przez te folie. Otóż nie może przekraczać 70 procent. Tyle właśnie wynosi norma. Jeśli będzie przekraczało to w razie kontroli policjant ma prawo zatrzymać dowód rejestracyjny do czasu usunięcia folii z szyb. Dodatkowo może ale nie musi nałożyć na nas mandat, który może wynieść nawet do 500 zł. To sporo jak za tak pozornie błachą sprawę.

Jak widać przyciemnianie szyb ma swoje zalety. Dlatego warto się nad tym zastanowić. Jednak zanim wybierzemy konretną osobę, która nam to zrobi warto zorientować się także u innych osób. Może znajdzie się ktoś kto zrobi to taniej i lepiej? Warto poczytać także opinie o fachowcach, jeśli takie oczywiście są.